Znamy już komplet półfinalistów Wrocław Open

ATP WROCLAW OPENDo Dustina Browna (104. ATP) i Jana Hernycha (330. ATP), którzy wczesnym popołudniem awansowali do półfinału wrocławskiego turnieju, dołączyli Szwajcar Marco Chiudinelli (189. ATP – na zdjęciu)
i Konstantin Krawczuk (135. ATP).

Ten pierwszy bardzo pewnie, 6:3, 6:2, pokonał Aleksandra Kudriawcewa (177. ATP). Szwajcar, który pięć lat temu był notowany na 52. miejscu
w rankingu ATP, we wtorkowe popołudnie imponował spokojem i nie dał żadnych szans, wyraźnie rozkojarzonemu rywalowi. 34-latek
z Bazylei w sobotnim półfinale zmierzy się
z pogromcą Łukasza Kubota – Rosjaninem Konstantinem Krawczukiem (135. ATP), który niespodziewanie wyeliminował turniejową jedynkę – swojego rodaka Jewgienija Donskoja (83. ATP). Mecz był niesamowicie zacięty, a o zwycięstwie, 7:6(4), 6:7(9), 6:4, starszego z Rosjan, zadecydowało jedno przełamanie w trzeciej partii. Warto dodać, że Krawczuk nie stracił ani jednego gema przy swoim podaniu… w całym turnieju! Sobotni mecz z Marco Chiudinellim, zapowiada się zatem bardzo interesująco.

W piątek rozegrano także półfinały turnieju deblowego. Do niedzielnego finału awansowali Francuzi Albano Olivetii i Pierre-Hugues Herbert (aktualny mistrz debla wielkoszlemowego US Open) oraz duet chorwacki – Nikola Mektic/Antonio Sancic.