Zarezerwuj swój czas. Turniej Wrocław Open wystartuje 27 lutego i potrwa do 5 marca

_DSC9591xOd 18 stycznia pozostało dokładnie 40 dni do rozpoczęcia kolejnej edycji challengera ATP Wrocław Open 2017 (pula nagród 85 000 euro). Zmagania w turnieju głównym rozpoczną się w hali Orbita w poniedziałek 27 lutego i potrwają do niedzieli 5 marca, kiedy to poznamy triumfatora singla oraz najlepszą parę deblową. Wcześniej, tj. 25-26 lutego w hali tenisowej AZS przy hotelu GEM, zostaną rozegrane kwalifikacje.

Zwycięzca singla otrzyma 110 punktów do rankingu ATP oraz 12 250 euro, a finalista 65 pkt. I 7 200 euro. Triumfatorzy debla podzielą się kwotą 5 250 euro. Listę uczestników naszego challengera poznamy ok. dwa tygodnie przed rozpoczęciem turnieju głównego. Zgodnie z przepisami, do turnieju w randze challengera mogą zgłaszać się tenisiści sklasyfikowani powyżej 50. miejsca (zawodnicy zajmujący pozycję od 11. do 50., muszą uzyskać specjalną zgodę ATP oraz otrzymać tzw. dziką kartę od organizatorów turnieju). W gestii organizatorów pozostają cztery tzw. dzikie karty, które otrzymają zapewne najlepsi polscy tenisiści. Dodajmy, że w okresie rozgrywania Wrocław Open, w Europie nie będzie rozgrywany żaden turniej ATP o wyższej randze oraz żaden challenger.

Już tradycyjne, z myślą o promocji tenisa wśród najmłodszych, rywalizacji zawodowców będzie towarzyszyć Dolnośląski Turniej Dziecięcy Wrocław Open w kat. 10-12 lat.