We wtorek w Orbicie zagra aż trzech Polaków, w tym Michał Przysiężny

150217_1SB7280 (2)Drugi dzień Wrocław Open zapowiada się niezwykle ekscytująco. Zaczynamy już o godz. 11 od meczu półfinalisty Roland Garros 2010, mistrza deblowego Wimbledonu i US Open i niegdyś ósmej rakiety świata – Jurgena Melzera (203. ATP). Rywalem Austriaka jest Niemc Mats Moraing (417. ATP).

Z kolei około godz. 14 (drugi mecz po 12.30) na korcie centralnym powinien pojawić się najmłodszy uczestnik turnieju – 18-letni Kacper Żuk (975. ATP). Tenisistę Legii Warszawa czeka nie lada wyzwanie, bo, w swoim debiucie na poziomie challengerów, przyjdzie mu się zmierzy z utytułowanym Francuzem Paulem-Henri Mathieu (99. ATP). Doświadczony 35-latek ze Strasburga wygrał w swojej karierze cztery imprezy z cyklu World Tour i był w rankingu o włos od czołowej dziesiątki najlepszych tenisistów świata (12. lokata w 2008 roku). We Wrocławiu został rozstawiony z nr 1. i jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku, ale młody Polak nie będzie miał nic do stracenia.

Zaraz po tym meczu (nie przed godz. 16) odbędzie się pojedynek drugiego z naszych tenisistów – 28-letniego Andrieja Kapasia (467. ATP), który przeszedł kwalifikacje. Jego rywalem będzie inny kwalifikant, rówieśnik Polaka, Szwajcar Yann Marti (373. ATP).

Natomiast w meczu dnia (nie przed godz. 18) wystąpi trzeci z polskich tenisistów – Michał Przysiężny (402. ATP – na zdjęciu). Rywalem doświadczonego głogowianina będzie Kazach Andriej Gołubiew (269. ATP), który przed tygodniem dotarł do półfinału challengera w Bergamo (turnieju, który wygrał Jerzy Janowicz). Szczegółowy program na wtorek w zakładce Informacje/Plan gier.

Zapraszamy do kibicowania. Wstęp wolny!