W środę w Orbicie debiut Huberta Hurkacza

Hubert Hurkacz do wywiadu z Australian Open może do podmianki18-letni Hubert Hurkacz (1415. ATP) – finalista juniorskiego Australian Open w deblu – rozegra dziś swój pierwszy mecz na tak wysokim szczeblu zawodowych rozgrywek. Przeciwnikiem rodowitego wrocławianina będzie jeden z faworytów turnieju – Litwin Ricardas Berankis (79. ATP). Rozstawiony z nr 1. tenisista z Wilna to m. in. finalista imprezy ATP World Tour w Los Angeles z 2012 roku. Starcie Polaka z Litwinem rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 17.30.

Przystawką przed daniem głównym, jakim będzie mecz Huberta z Berankisem, będzie pojedynek gry podwójnej młodej polskiej pary – Kamil Majchrzak/Jan Zieliński, która zmierzy się z rozstawionymi z nr 3. Niemcami – Dominikiem Meffertem i Frankiem Moserem. Przypomnijmy, że Kamil Majchrzak (366. ATP) jest jednym z dwóch polskich tenisistów, obok Andrieja Kapasia (437. ATP), którzy awansowali do 1/8 finału WROCŁAW OPEN.

Wcześniej w Hali Orbita zaprezentują się m. in. pogromca Rafaela Nadala ze styczniowego turnieju w Dausze – Niemiec Michael Berrer (122. ATP) oraz Holender Jesse Huta Galung (199. ATP), który przed tygodniem urwał seta jednemu z najwybitniejszych obecnie tenisistów – Stanowi Wawrince.

Na koniec czeka nas pojedynek Andrei Arnaboldiego (Włochy, 190. ATP) i turniejowej „dwójki” Steve’a Darcisa (Belgia, 115. ATP), którzy wczoraj po niesamowicie zaciętych bataliach wyeliminowali polskich faworytów – Łukasza Kubota i Michała Przysiężnego.

Zapraszamy do Hali Orbita na trzeci dzień WROCŁAW OPEN 2015. Początek meczów o godz. 11.