Sześciu Polaków w eliminacjach. Początek w sobotę o 10:00

Wrocław_Open_kort_centraly_w_hali_Orbita W sobotę ok. godz. 10:00 wystartują kwalifikacje do challengera ATP Wrocław Open 2016 (pula nagród: 85 000 EUR). W drabince eliminacji znajdzie się 32 tenisistów, którzy do poniedziałku włącznie, walczyć będą o cztery miejsca w turnieju głównym. Aby się w nim znaleźć trzeba wygrać trzy spotkania. Mamy nadzieję, że wśród zwycięskich kwalifikantów będą także Polacy, których sześciu znalazło się w drabince. Są nimi: Andriej Kapaś (439. ATP), który dostał się do nich dzięki rankingowi, a także pięciu graczy, którzy wystąpią dzięki „dzikim kartom” – Karol Drzewiecki (905. ATP), Kamil Gajewski (1142. ATP), Szymon Walków (1395. ATP), Adam Majchrowicz (1398. ATP) i Mateusz Terczyński (1751. ATP).

Eliminacje zostaną rozegrane w hali tenisowej AZS, obok hotelu GEM (ul. Jana Baudouina de Courtenay 16). Turniej główny, którego losowanie odbędzie się natomiast w sobotę, rozpocznie się w poniedziałek w hali Orbita (ul. Wejherowska) i potrawa do niedzieli 21 lutego. Przypominamy, że wstęp na wszystkie pojedynki turnieju jest bezpłatny.

Z pewnością warto pojawić się w hali AZS, bo wśród tenisistów startujących w eliminacjach, mogą być prawdziwe perełki. W ubiegłym roku Bośniak Mirza Basic rozpoczął zmagania we Wrocław Open od kwalifikacji, a zakończył dopiero na finale turnieju głównego. W tegorocznej edycji będzie jednym z rozstawionych graczy. Z kolei w 2005 roku, Czech Robin Vik po przejściu eliminacji… wygrał cały turniej.