Wrocław Open w Orbicie rozpoczęty! O godz. 18 w meczu dnia zagra Hubert Hurkacz

Hurkacz RafinJuż od dziś (pierwszy mecz rozpoczął się tuż po godz. 12) w hali Orbita rozgrywane są pierwsze pojedynki challengera ATP Wrocław Open 2017 (pula nagród: 85.000 euro + hospitality).

Największymi gwiazdami turnieju będą: Jerzy Janowicz (półfinalista Wimbledonu 2013 i finalista turnieju Masters 1000 w Paryżu 2012), rozstawiony z nr 1. Francuz Paul-Henri Mathieu (zwycięzca czterech turniejów ATP World Tour i były
12. tenisista świata) oraz Austriak Jurgen Melzer (półfinalista Roland Garros 2010, zwycięzca pięciu turniejów ATP World Tour i była ósma rakieta globu). Co ciekawe, najlepszy polski tenisista
i doświadczony Austriak, mogą spotkać się na korcie już w 2. rundzie. Pierwszy pojedynek JJ rozegra w hali Orbita w środę ok. godz. 18.

Szansę na poprawę rankingu będą mięli również doświadczony głogowianin Michał Przysiężny (398. ATP) oraz urodzony we Wrocławiu – Hubert Hurkacz (385. ATP – na zdjęciu). Ten ostatni już w poniedziałek wystąpi w meczu dnia (nie wcześniej niż o godz. 18). Jego rywalem będzie 26-letni Francuz Jonathan Eysseric (231. ATP).

Podczas turnieju warto też zwrócić uwagę na tenisową młodzież. Turniejowa czwórka Quentin Halys (jego rywalem będzie reprezentant Polski Michał Dembek) już jako 18-latek stawiał opór Rafaelowi Nadalowi na kortach im. Rolanda Garrosa. Po dwóch latach wspinaczki w górę rankingu jest już coraz bliżej pierwszej setki najlepszych graczy świata.

W poniedziałek w hali Orbita zaplanowanych jest łącznie pięć pojedynków 1. rundy turnieju głównego singla, a w hali AZS na Zaciszu dokończone zostaną eliminacje. Tam właśnie (nie przed godz. 12.30) rozpocznie się bój dwóch reprezentantów Polski, Szymona Walkowa (1155. ATP)
z Andriejem Kapasiem (431. ATP), którego stawką będzie awans do turnieju głównego, co oznacza, że zobaczymy w nim łącznie sześciu Polaków.
Już pierwszego dnia czeka nas zatem mnóstw emocji (szczegółowy plan gier w zakładce Informacje/Plan gier).

W niedzielę odbyło się także losowanie gry podwójnej. W drabince znalazły się trzy polskie duety. Hubert Hurkacz wystąpi w parze z doświadczonym deblistą Tomaszem Bednarkiem. Ich rywalami będą znakomici Austriacy – Julian Knowle i Jurgen Melzer, którzy wygrali wspólnie trzy turnieje ATP World Tour (osobno triumfowali też w wielkoszlemowym US Open, a Melzer dodatkowo na kortach Wimbledonu). Polskę reprezentować w grze podwójnej będą także pary Michał Przysiężny/Andriej Kapaś, którzy zmierzą się z duetem nr 1. Antonio Sancic/Jonathan Eysseric oraz Mateusz Kowaczyk/Grzegorz Panfil, których rywalami będą Andriej Gołubiew i Ariel Behar.

Zapraszamy od godz. 12 do hali Orbita. Wstęp wolny!