Teraz Challenger WROCŁAW OPEN, a za kilka lat… turniej ATP

2014-12-23 KONFERENCJA PRASOWA - HOTEL EUROPEJSKI TENISW puli nagród Challengera ATP WROCŁAW OPEN, który od 16 do 22 lutego 2015 roku zostanie rozegrany w hali Orbita (w hali AZS – odbędą się kwalifikacje), jest 85 tysięcy euro + tzw. hospitality.

Dzisiaj w gościnnych progach Hotelu Europejski we Wrocławiu, będącego oficjalnym hotelem turnieju, poznaliśmy pierwsze szczegóły, związane z organizacją tej prestiżowej imprezy.

Dziennikarze najważniejszych dolnośląskich oraz krajowych mediów spotkali się z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem, marszałkiem województwa dolnośląskiego Cezarym Przybylskim, prezesem zarządu Grupy Kapitałowej DEXPOL Pawłem Rojkiem, prezesem zarządu Stowarzyszenia ADVANTAGE 2100 Tomaszem Szpikowskim, dyrektorem turnieju Pawłem Jarochem oraz dwoma tenisistami z Dolnego Śląska, Łukaszem Kubotem i Michałem Przysiężnym.

„Cieszę się i jednocześnie dziękuję działaczom Stowarzyszenia Promocji Tenisa Advantage 2100, że tak skutecznie zabiegali o wsparcie miasta, marszałka województwa oraz sponsorów, że znów we Wrocławiu będziemy mogli podziwiać zawodowych tenisistów, a wśród nich Polaków. Żeby młodzież mogła się szkolić musi oglądać najlepszych” – mówił prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Jak zauważył prezydent, nie było też turnieju WROCŁAW OPEN, gdyby nie pomoc marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

„To będzie okazja nie tylko okazja dla promocji miasta oraz Dolnego Śląska. To będzie także szansa dla młodych tenisistów, którzy będą mogli podziwiać i uczyć się od najlepszych. Co więcej, Challengerowi będzie towarzyszyć turniej dla dzieci, w którym już od 1 stycznia będą rywalizować najmłodsi adepci tenisa na całym Dolnym Śląsku” – powiedział marszałek Cezary Przybylski.

Zarówno prezydent Dutkiewicz, jak i marszałek Przybylski w ciepłych słowach wyrażali się o współpracy dwóch największych samorządów dla reaktywacji tak prestiżowej imprezy w stolicy Dolnego Śląska. Wtórował im tym także prezes Paweł Rojek, którego firmy (Rafin Developer, Silfor Polskie Hotele) sponsorują WROCŁAW OPEN.

2014-12-23 KONFERENCJA PRASOWA - HOTEL EUROPEJSKI TENISCo więcej prezydent Dutkiewicz, marszałek Przybylski i prezes Rojek postanowili publicznie, że turniej WROCŁAW OPEN nie będzie jednorazową imprezą, a na co najmniej 5 lat wpisze się do kalendarza prestiżowych wydarzeń na Dolnym Śląsku. „Byłoby dobrze, aby wkład finansowy rósł z każdym rokiem, abyśmy w końcu doczekali się we Wrocławiu turnieju ATP – dodał prezes Rojek. Kto więc wie, czy kiedyś do Wrocławia nie zawitają największe gwiazdy światowego tenisa…

Z zawodników, których zobaczymy w premierowej edycji WROCŁAW OPEN 2015 znamy w tej chwili trzy nazwiska. To doświadczeni Dolnoślązacy, Łukasz Kubot i Michał Przysiężny oraz młody i zdolny wrocławianin, Hubert Hurkacz. O tym zakomunikował tłumnie zebranym żurnalistom dyrektor turnieju Paweł Jaroch.

„Bardzo cieszę się, że wielki turniej wraca do Wrocławia. To przecież tutaj stawialiśmy z Michałem  pierwsze kroki w zawodowym tenisie. Już nie mogę doczekać się rywalizacji w hali Orbita” – mówił Łukasz Kubot.

„Ja także liczę dni do turnieju i cieszę się podwójnie, bo zaczyna się 16 lutego, w dniu moich urodzin. Mam nadzieję, że nie będziemy z Łukaszem rywalizowali w tej samej połówce turniejowej drabinki i spotkamy się w finale WROCŁAW OPEN” – mówił Michał Przysiężny. „Nie mam nic przeciwko temu, na pewno byłoby to dobre widowisko dla kibiców tenisa, których we Wrocławiu jest bardzo dużo” – wtórował mu Łukasz Kubot.

Pełną listę uczestników WROCŁAW OPEN 2015 poznamy około 5 lutego.