Światowy tenis wraca do Wrocławia!

Po sześciu latach przerwy zawodowy tenis wraca do stolicy Dolnego Śląska! W dniach 16-22 lutego 2015 roku, w hali Orbita zostanie rozegrany turniej z serii ATP Challenger Tour z pulą nagród 85 000 EUR + hospitality. Kwalifikacje odbędą się w hali tenisowej AZS._DSC7167

Turniej WROCŁAW OPEN będzie następcą challengera KGHM Polish Indoors, który w latach 2000-2009 był rozgrywany w Hali Stulecia oraz Orbicie.

Zgodnie z przepisami ATP w turnieju WROCŁAW OPEN będą mogli wziąć udział tenisiścisklasyfikowani powyżej 50. miejsca w światowym rankingu. Będzie to więc okazja, by w stolicy Dolnego Śląska pokazali się kibicom tenisiści z tego regionu. Aktualny, deblowy mistrz wielkoszlemowego Australian Open, uczestnik prestiżowego turnieju Masters – Łukasz Kubot oraz tegoroczny pogromca Jo-Wilfrieda Tsongi, deblowy finalista turnieju ATP w Tokio i singlowy finalista Challengera w Genewie – Michał Przysiężny.

Gracze od miejsc 11. do 50. mogą wystąpić w challengerze, gdy uzyskają zgodę władz ATP, a organizatorzy turnieju przyznają im tzw. dziką kartę. Nie mogą występować w turniejach tej rangi tenisiści z pierwszej dziesiątki rankingu ATP.

Pełną listę uczestników WROCŁAW OPEN 2015 poznamy najwcześniej, ok. 5 lutego.

Do zobaczenia w Orbicie!