Światowy tenis od poniedziałku w hali Orbita

BrownW poniedziałek w samo południe w hali Orbita, przy ul. Wejherowskiej rozpoczną się pojedynki 1. rundy turnieju głównego challengera ATP Wrocław Open i potrwają do późnych godzin wieczornych. Publiczności, dla której wstęp jest bezpłatny, zaprezentuje się wielu znakomitych tenisistów. Oczywiście nie wszyscy zagrają w poniedziałek. Szczegółowy plan gier  TUTAJ

Najsilniejszą grupą zawodników będą Niemcy, z Dustinem Brownem (104. ATP – na zdjęciu) i Michaelem Berrerem (110. ATP) na czele. Szczególnie ten pierwszy jest magnesem dla kibiców, niezależnie od tego gdzie występuje. Jego znakiem rozpoznawczym są długie dredy i skłonność do posyłania niekonwencjonalnych piłek na stronę rywala. Dwukrotnie o jego klasie tenisowej boleśnie przekonał się czternastokrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych – Rafael Nadal, którego Dreddy pokonał m.in. podczas ubiegłorocznego Wimbledonu. Również jego starszy kolega z reprezentacji Michael Berrer ma Rafę na swoim rozkładzie.

Z numerem 1. jest rozstawiony gracz z czołowej setki rankingu (liczącego, nawiasem mówiąc, dokładnie 2258 tenisistów) – Rosjanin Jewgienij Donskoj (83. ATP). 25-latek z Moskwy ma na swoim koncie aż siedem tytułów w turniejach rangi Challenger Tour. Ciekawe co osiągną w tym roku ubiegłoroczni finaliści: Wrocław Open Farrukh Dustow (164. ATP) – triumfator i Mirza Basic (109. ATP) – finalista.

W turnieju zobaczymy też czterech naszych reprezentantów, którzy otrzymali od organizatorów tzw. dzikie karty. Będą nimi: Kamil Majchrzak (284. ATP), Paweł Ciaś (582. ATP), 19-letni wrocławianin Hubert Hurkacz (618. ATP) oraz Łukasz Kubot (669. ATP). Kamil zmierzy się z turniejową jedynką – Jewgienijem Donskojem (83. ATP), Paweł z Ołeksandrem Nedowiesowem (175. ATP). Hubert z rozstawionym z nr 4. Lukasem Lacko (108. ATP) i Łukasz z Hiroki Moriyą (208. ATP).

W tym roku na zwycięzcę Wrocław Open, którego poznamy w niedzielę 21 lutego, czeka czek na 12 250 EUR oraz odlana z brązu statuetka krasnala tenisisty.

W niedzielę, w hali AZS przy hotelu Gem zakończyła się 2. runda turnieju eliminacyjnego. W decydujących pojedynkach o awans do głównej drabinki będzie walczyło w poniedziałek ośmiu tenisistów, m.in. doświadczony 36-letni Czech Jan Hernych (330. ATP), który zmierzy się z potężnie serwującym dwumetrowcem z Niemiec Matsem Moraingiem (416. ATP). Ten mecz rozpocznie się o godz. 12 w hali Orbita.

Wstęp wolny! Zapraszamy!