Polski mecz w finale eliminacji, świetny dzień biało-czerwonych

WROCLAW OPEN SZYMON WALKOWZnakomicie spisali się polscy tenisiści w 2. rundzie turnieju kwalifikacyjnego. Do decydującej fazy awansowali Andriej Kapaś (431. ATP) i Szymon Walków (1155. ATP). Nie powiodło się tylko Karolowi Drzewieckiemu (1345. ATP), który mimo świetnego serwisu (15 asów), nie wytrzymał ciśnienia w kluczowych momentach pojedynku
z Niemcem Matsem Moraingiem (414. ATP).

Jako pierwszy w finałowej fazie eliminacji zameldował się Szymon Walków. 21-letni zawodnik z Wrocławia sprawił sporą niespodziankę, pokonując w trzech setach, notowanego o ponad 800 miejsc wyżej Ukraińca Ołeksandra Manafowa (327. ATP). Choć rywal posłał na stronę Polaka
aż 16 asów serwisów, to skoncentrowany wrocławianin okazał się lepszy w samej końcówce pojedynku. Nasz zawodnik pierwszy raz w swojej karierze pokonał gracza sklasyfikowanego w TOP 500.

Dwie godziny później dołączył do niego drugi z biało-czerwonych – Andriej Kapaś, który w pokonanym polu zostawił Czecha Dominika Kellovsky’ego (513. ATP).

Wiemy już, że w turnieju singlowym Wrocław Open 2017 zagra nie pięciu, a sześciu Polaków, bo… Szymon i Andriej będą walczyć ze sobą o awans do głównej drabinki. Ich mecz zaplanowany jest nie przed godz. 12.30 na hali AZS na Zaciszu.