Polacy w ćwierćfinale debla

150217_1SB7267Hubert Hurkacz i Michał Przysiężny pokonali rozstawioną z nr 2. parę holendersko – rosyjską Jesse Huta Galung/Konstantin Krawczuk 6:4, 6:3 i awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej WROCŁAW OPEN.

Świetnie sprawdziła się mieszanka młodości z doświadczeniem. Polacy znakomicie się uzupełniali i od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania. W walce o półfinał zagrają w piątek z duetem słowacko – tajwańskim Andrej Martin/Hsien-Yin Peng.

Wcześniej rozegrane zostały dwa pojedynki 1/8 finału singla WROCŁAW OPEN. Do najlepszej ósemki awansowali rozstawiony z nr 3. Uzbek Farrukh Dustov (118. ATP), który pokonał Czecha Jana Hernycha (185. ATP), a także turniejowa szóstka Ilia Marczenko (Ukraina, 136. ATP), który był lepszy od Węgra Martona Fucsovicsa (163. ATP).

Na kibiców, którzy zasiądą na trybunach Hali Orbita, czeka dziś jeszcze spora dawka emocji. Najpierw, nie przed 16, Andriej Kapaś (441. ATP) zmierzy się z Janem Mertlem (Czechy, 218. ATP), a następnie, nie wcześniej niż o 18, Kamil Majchrzak (365. ATP) zagra z turniejową jedynką Ricardasem Berankisem (Litwa, 79. ATP).

Początek sesji popołodniowo – wieczornej o godz. 16. Zachęcamy do kibicowania naszym reprezentantom. Wstęp wolny!