Najbarwniejsza postać naszego turnieju – pogromca Rafy Nadala

Dwukrotnie pokonał Rafaela Nadala – Coz za poswieceniew Halle (2014) oraz na ubiegłorocznym turnieju na kortach Wimbledonu, gdzie dotarł do 3. rundy. Wygrał w karierze sześć challengerów, z czego ostatni w Szczecinie (2014).

Dustin Brown – tenisista o jamajskich korzeniach wyróżnia się nie tylko fryzurą (dredy aż do pasa), ale także niekonwencjonalnym stylem gry, okraszonym szalonymi wypadami do siatki i zaskakującymi dropszotami. Gdy dorastał w Niemczech, uprawiał piłkę nożną, piłkę ręczną, a nawet judo, ale w wieku 8 lat postawił na tenis. Swój talent szkolił na Jamajce, a konkretnie w Montego Bay, gdzie przeniósł się w 1996 roku z rodzicami: ojcem Leroyem (rodowitym Jamajczykiem) i mamą Inge (Niemką).

„Dreddy”, jak mówią na niego przyjaciele, w 2004 roku dostał w prezencie od rodziców kampera. Przez 3 lata podróżował nim po europejskich turniejach z cyklu ITF Futures, ciułając punkty do rankingu ATP. Od 2010 roku reprezentuje Niemcy (wcześniej Jamajkę).

W ubiegłym tygodniu dotarł do półfinału turnieju ATP w Montpellier (pula nagród: 520.070 EUR), pokonując m.in. piętnastego tenisistę na świecie – Gillesa Simona. Od 15 lutego zagra w challengerze ATP WROCŁAW OPEN.