Michaił Jużny największą gwiazdą Wrocław Open 2016

_DSC0338xsGdy jest w formie, potrafi pokonać Novaka Djokovicia czy Rafaela Nadala i zachwycić kibiców na Wimbledonie czy US Open. Sfrustrowany na korcie, potrafi roztrzaskać rakietę o własną głowę, aż leje się krew. Kto? Michaił Jużny – swego czasu ósma rakieta na świecie – największa gwiazda challengera ATP Wrocław Open (15-21 lutego, pula nagród: 85 000 EUR), który zostanie rozegrany w hali Orbita (wstęp wolny).
Dzisiaj w gościnnych progach Kawiarni Europejska we Wrocławiu, poznaliśmy najważniejsze szczegóły, związane z organizacją challengera ATP Wrocław Open (korty twarde, pula nagród 85 000 EUR), który zostanie rozegrany w hali Orbita (15-21 lutego, wstęp wolny).
Dziennikarze najważniejszych dolnośląskich oraz krajowych mediów spotkali się z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem, marszałkiem województwa dolnośląskiego Cezarym Przybylskim, prezesem zarządu Grupy Kapitałowej „Dexpol” Pawłem Rojkiem, prezesem zarządu Stowarzyszenia ADVANTAGE 2100 Tomaszem Szpikowskim, dyrektorem turnieju Pawłem Jarochem oraz utalentowanym wrocławskim tenisistą – Hubertem Hurkaczem._DSC0345xs
„Dotrzymaliśmy słowa danego przed rokiem i Wrocław Open obędzie się po raz drugi. Możemy też się umówić za rok, że znów Wrocław będzie mógł cieszyć się z tej prestiżowej imprezy” – mówili zgodnie przedstawiciele władz lokalnych oraz sponsorzy.
Największą gwiazdą Wrocław Open 2016 będzie Michaił Jużny (lista zawodników tutaj), który radzi sobie doskonale na każdej nawierzchni kortu, co potwierdzają jego dokonania w turniejach Wielkiego Szlema. Charakterny Rosjanin w bogatej karierze osiągnął dwukrotnie półfinał US Open, a w trzech pozostałych turniejach wielkoszlemowych docierał do ćwierćfinałów. Sukcesy wywindowały go w pewnym momencie na ósmą pozycję w światowym rankingu ATP.
Wiemy już, że z polskich tenisistów zobaczymy we Wrocławiu Łukasza Kubota, Kamila Majchrzaka oraz Huberta Hurkacza, którzy otrzymali tzw. dzikie karty. Podobnie jak Michał Przysiężny, którego jednak występ stoi pod znakiem zapytania. Popularny Ołówek, w dniu konferencji Wrocław Open, musiał udać się do kliniki w Poznaniu, gdzie próbuje uporać się z kontuzją._DSC0366xs
Challengerowi ATP będzie towarzyszył Dolnośląski Turniej Dziecięcy Tenisa Wrocław Open 2016 (w kat. 10 i 12 lat). Turnieje eliminacyjne odbędą się 13 i 14 lutego (podobnie jak kwalifikacje challengera ATP) na terenie całego Dolnego Śląska, a finały 20 lutego w hali AZS we Wrocławiu. Na zwycięzców czekają cenne nagrody, a dekoracja najlepszych odbędzie w hali Orbita 21 lutego, w przerwie pomiędzy grami finałowymi challengera ATP Wrocław Open.
Triumfator singla challengera ATP Wrocław Open 2016 otrzyma 110 pkt. do rankingu ATP, czek na 12 250 euro oraz… statuetkę krasnala tenisisty, odlaną z brązu. Nagrodę wykona rzeźbiarka Beata Zwolańska-Hołod, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (wydział rzeźba) autorka wielu wrocławskich krasnali, które można spotkać w wielu zakątkach stolicy Dolnego Śląska.
Zgodnie z jedną z głównych idei, przyświecających organizatorom Challengera ATP w stolicy Dolnego Śląska, którą jest promocja tenisa oraz zdrowego stylu życia, wstęp na wszystkie pojedynki turnieju będzie bezpłatny