Majchrzak i Kapaś powalczą w czwartek o ćwierćfinał

150218_1SB8262Kamil Majchrzak (365. ATP) i Andriej Kapaś (441. ATP) w czwartkowe popołudnie staną przed szansą na awans do ćwierćfinału WROCŁAW OPEN 2015. Jako pierwszy w Hali Orbita zaprezentuje się Andriej, którego rywalem będzie doświadczony 33-letni Jan Mertl (Czechy, 218. ATP). Ten mecz rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 16.

Natomiast nie przed godz. 18 na głównej arenie turnieju pojawi się jeden z najbardziej utalentowanych młodych tenisistów w tej części świata – Kamil Majchrzak. Przed 19-latkiem z Piotrkowa Trybunalskiego jednak bardzo trudne zadanie, ponieważ zmierzy się z najwyżej rozstawionym zawodnikiem turnieju – Ricardasem Berankisem (Litwa, 79. ATP).

To jednak nie koniec występów naszych reprezentantów w czwartym dniu WROCŁAW OPEN. Przed pojedynkiem Kapaś vs Mertl na kort ponownie wyjdą Michał Przysiężny i Hubert Hurkacz. Tym razem Dolnoślązacy stworzą parę deblową, która stanie naprzeciw rozstawionym z nr 2. – Holendrowi Jesse Huta Galungiowi i Rosjaninowi Konstantinowi Krawczukowi. – Przyjaźnię się z Michałem i bardzo mu dziękuję, że zgodził się wystąpić ze mną w deblu – wyznał na środowej konferencji prasowej Hubert Hurkacz. Na deser, czyli po spotkaniu Majchrzaka z Berankisem, znów zobaczymy Andrieja Kapasia, który wraz z partnerem z Kanady Frankiem Dancevicem, powalczy o półfinał gry podwójnej. Ich rywalami będzie najwyżej rozstawiona para turnieju – Białorusini Siergiej Betow i Alexander Bury.

Czwartek zapowiada się więc niezwykle interesująco. Początek gier o godz. 11. Zapraszamy doli Orbita! Wstęp wolny!