Lista uczestników WROCŁAW OPEN 2015

KGHM-DIALOG Polish Indoors Challenger Wrocław 2008Prezentujemy listę tenisistów, którzy zgłosili się do Challengera ATP Wrocław Open (16-22 lutego, Hala Orbita). Spośród 22 zawodników aż 13 zajmowało już miejsce w TOP 100 rankingu ATP, a pięciu w TOP 50. Wśród zgłoszonych nie ma Marcosa Baghdatisa (78. ATP), ale Cypryjczyk nadal negocjuje z organizatorami warunki swojego ewentualnego przyjazdu do Wrocławia.

We WROCŁAW OPEN 2015 zagra za to zwycięzca Challengera rozgrywanego w Orbicie w 2009 roku, Niemiec Michael Berrer, który niespełna miesiąc temu pokonał w turnieju ATP w Doha słynnego Rafaela Nadala. Najwyżej w historii sklasyfikowanym tenisistą, który zgłosił się do wrocławskiego Challengera jest inny Niemiec – Philipp Petzschner, który był niegdyś 35. w rankingu ATP.

To wszystko może się jeszcze zmienić, bo organizatorzy mają jeszcze do rozdysponowania dwie dzikie karty. Przypomnijmy, że pierwsze dwie otrzymali Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz, a ATP może dołączyć to tej listy dwóch tenisistów na podstawie tzw. special exempts. Czterech zawodników wywalczy udział w turnieju głównym w kwalifikacjach.

Lista zawodników