Kwalifikant rywalem Janowicza w turnieju głównym, w którym zagra pięciu Polaków

konf_wo2017_05sLosowanie turnieju głównego odbyło się w sobotę w samo południe. W drabince na pewno znajdzie się pięciu Polaków. Najmłodszy z nich 18-letni Kacper Żuk (972. ATP) będzie miał twardy orzech do zgryzienia, bo zmierzy się z rozstawionym z nr 1. doświadczonym Francuzem Paulem-Henri Mathieu (101. ATP). Jedna z największych gwiazd wrocławskiego challengera lada dzień zostanie,
po raz drugi, ojcem. Jak to wpłynie na przebieg pojedynku z młodym Polakiem? Dowiemy się wkrótce.

Bardzo trudna przeprawa czeka także 19-letniego Michała Dembka (900. ATP), który podobnie jak Kacper Żuk, otrzymał od organizatorów dziką kartę, czyli specjalną przepustkę do turnieju głównego. Zawodnik z Warszawy, którego trenerem jest były polski tenisista, a obecnie komentator Polsatu Dawid Olejniczak, trafił na starszego o rok, ale znacznie bardziej utytułowanego Quentina Halysa (174. ATP). 20-letni Francuz znakomicie radzi sobie w Bergamo (challenger ATP z pulą nagród: 64 000 euro), gdzie w sobotnie popołudnie będzie walczył o finał. Jego rywalem będzie Kazach Andriej Gołubiew, który także wybiera się do stolicy Dolnego Śląska, a we wrocławskim challengerze zmierzy się… z Michałem Przysiężnym (398. ATP). Jak widać przeciwnicy Polaków są w wysokiej formie.

Kolejny z naszych reprezentantów Hubert Hurkacz (385. ATP – na zdjęciu) skrzyżuje rakiety z kolejnym reprezentantem Trójkolorowych – Jonathanem Eysseric. (231. ATP). Swojego przeciwnika nie zna jeszcze Jerzy Janowicz, bo będzie nim jeden z kwalifikantów. Który? Dowiemy się w poniedziałek.