Kapaś nie sprostał Mertlowi

150219_1SB9041Andriej Kapaś (441.) w walce o ćwierćfinał uległ po zaciętym meczu Czechowi Janowi Mertlowi (218. ATP) 7:5, 3:6, 4:6 i odpadł z turnieju singlowego WROCŁAW OPEN.

Mecz nie zaczął się dobrze dla naszego reprezentanta, bo po szybkim przełamaniu rywal objął prowadzenie 4:1. Urodzony na Ukrainie polski tenisista opanował jednak nerwy i nie dość, że odrobił straty, to pod koniec seta jeszcze raz wygrał gema przy podaniu Czecha i w pięknym stylu sięgnął po pierwszą partię. Po niej obaj zawodnicy udali się do szatni, a po wznowieniu gry, kibice obserwowali już inne oblicze reprezentanta naszych południowych sąsiadów. Mertl zdecydowanie lepiej serwował (w całym meczu posłał 12 asów, z czego 10 w drugim i trzecim secie), przez co Polak ani razu nie miał już szansy na przełamanie. Sam niestety dwukrotnie stracił gema przy swoim podaniu, co zdecydowało o losach tego spotkania.

Przed Andriejem jeszcze ćwierćfinał gry podwójnej, w którym po jednej stronie siatki zagra z Kanadyjczykiem Frankiem Dancevicem. Ich rywalami będzie duet z Białorusi rozstawiony z nr 1. – Siergiej Betow/Alexander Bury. Ten mecz rozpocznie się tuż po zakończeniu ostatniego pojedynku 1/8 finału, w którym Kamil Majchrzak (365. ATP) zmierzy się z turniejową jedynką Ricardasem Berankisem (Litwa, 79. ATP).