Jerzy Janowicz zagra dziś w hali Orbita (godz. 18)

Jerzy Janowicz of Poland reacts to winning the second set against Novak Djokovic of Serbia during their 2016 US Open 2016 Men's Singles match at the USTA Billie Jean King National Tennis Center on August 29, 2016 in New York. / AFP PHOTO / Don EMMERTJuż o godz. 12 rozpoczną się środowe pojedynki w hali Orbita, ale mecz, na który wszyscy czekają, rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 18. Najlepszy polski tenisista, półfinalista Wimbledonu 2013, Jerzy Janowicz (188. ATP) zmierzy się w nim z kwalifkantem z Czech – Markiem Jalovcem (311. ATP). Czy Jerzyk utrzyma wyśmienitą formę, jaką prezentował w poprzednim turnieju w Bergamo? Zapraszamy do hali Orbita (ul. Wejherowska), aby przekonać się o tym na własne oczy.

Wcześniej kibice tenisa będą świadkami pojedynku innego reprezentanta Polski – Michała Dembka (902. ATP). Jego rywalem będzie starszy o rok, ale znacznie bardziej utytułowany, Francuz Quentin Halys (148. ATP), który w minioną niedzielę, uległ Jerzemu Janowiczowi w finale włoskiego challengera.

Na deser, publiczności zgromadzonej w hali Orbita, zaprezentuje się rozstawiony z nr 1. Paul-Henri Mathieu (99. ATP), który we wtorek wyeliminował polskiego zawodnika – Kacpra Żuka (975.ATP). Rywalem 35-letniego Francuza będzie Austriak Sebastian Ofner (281. ATP).

W hali AZS na Zaciszu odbędą się mecze gry podwójnej z udziałem dwóch polskich duetów. Nie przed godz. 14 wystąpi Mateusz Kowalczyk i Grzegorz Panfil, którzy zmierzą się z parą Andriej Gołubiew/Ariel Behar. Następnie, nie wcześniej niż o 16.30, Andriej Kapaś i Michał Przysiężny, staną w szranki z najwyżej rozstawionym duetem francusko-chorwackim – Janathan Eysseric/Antonio Sancic. Szczegółowy plan gier na środę znajduje się w zakładce Informacje/Plan gier.

Zapraszamy do kibicowania. Wstęp wolny!