Dustow zwycięzcą WROCŁAW OPEN 2015

150222_1SB2791Rozstawiony z nr 3 Uzbek Farrukh Dustow (118. ATP) pokonał kwalifikanta Mirzę Basica (Bośnia i Hercegowina, 281. ATP) 6:3, 6:4 i został triumfatorem WROCŁAW OPEN.

Pojedynek finałowy, który obejrzało w Hali Orbita blisko 2 tysiące kibiców, obfitował w wiele ciekawych wymian. Zmęczony poprzednimi meczami Bośniak dwukrotnie stracił swoje podanie, z kolei Dustow, dzięki skutecznemu serwisowi, kontrolował przebieg meczu, aż do ostatniego gema. Wtedy Basic po raz ostatni zerwał się do walki, ale mimo obrony aż czterech piłek meczowych, nie zdołał już uratować tego pojedynku.

Dzięki zwycięstwu w turnieju WROCŁAW OPEN Dustow awansuje do pierwszej setki rankingu ATP. – Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ zostanę pierwszym w historii zawodnikiem urodzonym w Uzbekistanie, któremu udała się ta sztuka – cieszył się 28-letni tenisista z Taszkientu.

Triumfatorowi wrocławskiego Challengera bardzo podobało się trofeum, czyli statuetka krasnala tenisisty. – Muszę przyznać, że jest oryginalna, choć sporo waży – wyznał Farrukh.

Za zwycięstwo reprezentant Uzbekistanu otrzymał czek na 12 250 euro oraz 110 punktów do rankingu ATP. Jego finałowy rywal – Mirza Basic zainkasował odpowiednio 7 200 euro i 65 punktów.

Już za rok kolejna edycja WROCŁAW OPEN, na którą już teraz serdecznie zapraszamy!