Dolnoślązacy w reprezentacji Polski przed pojedynkiem z Argentyną

W najbliższy piątek po raz Lukasz Kubotpierwszy w historii reprezentacja Polski zadebiutuje w rozgrywkach Grupy Światowej Pucharu Davisa. W gdańskiej ERGO Arenie nasi tenisiści zmierzą się (4-6 marca) z Argentyną.

Kapitan polskiej reprezentacji – Radosław Szymanik – powołał do kadry następujących zawodników: Jerzy Janowicz (97. w singlowym rankingu ATP), Kamil Majchrzak (306. ATP), lubinianin Łukasz Kubot (613. ATP i 27. w deblu), Marcin Matkowski (17. w deblu). Decyzją kapitana z drużyną trenować będą również 19-letni wrocławianin Hubert Hurkacz i Kacper Żuk.

Co więcej, po konsultacji ze sztabem medycznym, Radosław Szymanik zdecydował się na włączenie Michała Przysiężnego do wspólnych treningów z kadrą biało-czerwonych. Przypomnijmy, że popularny Ołówek nie mógł zagrać we Wrocław Open 2016, z powodu kontuzji, ale głogowianin przeszedł już okres rehabilitacji i treningów ogólnosprawnościowych, a od kilku dni trenuje na korcie. Jest zatem szansa, że przeciwko Argentynie zagramy w najsilniejszym składzie!