Basic w finale WROCŁAW OPEN!

150221_1SB0854Bośniak Mirza Basic (281. ATP) sprawił kolejną niespodziankę w turnieju WROCŁAW OPEN 2015. Zawodnik, który musiał przedzierać się przez kwalifikacje, pokonał w walce o finał 7:6(4), 7:5 faworyzowanego Litwina Ricardasa Berankisa (79. ATP).

Basic rozgrywał już swój siódmy mecz singlowy od ubiegłej soboty i miał prawo odczuwać zmęczenie. Jego ogromna wola walki sprawiła jednak, że grał, ze znacznie wyżej sklasyfikowanym rywalem, jak równy z równym. – Jeśli jesteś zawodowym tenisistą musisz być gotowy na takie obciążenia – tłumaczył Mirza na pomeczowej konferencji. O zwycięstwie w pierwszym secie zadecydował tie-break, którego lepiej rozegrał 23-letni Bośniak. Mecz, który momentami był bardzo nerwowy, rozstrzygnął się ostatecznie w dwóch partiach, ponieważ „czarny koń” turnieju, w jego końcówce, wykazał się lepsza odpornością psychiczną.

W niedzielnym finale Basic zmierzy się z rozstawionym z nr 3. Uzbekiem Farrukh’em Dustowem (118. ATP), który wyeliminował innego faworyta Steve’a Darcisa (Belgia, 115. ATP). Początek meczu ok. 15.30-16 (ok. 25 minut po zakończeniu finału debla, który rozpocznie się o 14.). Zapraszamy do Hali Orbita! Wstęp wolny!