19-letni wrocławianin Hubert Hurkacz zadebiutuje w Grupie Światowej Pucharu Davisa

Hubert HurkaczOkreślany mianem – jednego z najbardziej utalentowanych tenisistów młodego pokolenia w Polsce – Hubert Hurkacz, uczestnik dwóch edycji turnieju Wrocław Open, zadebiutuje w piątek 4 marca w rozgrywkach Pucharu Davisa w meczu przeciwko Argentynie (4-6 marca, Ergo Arena Gdańsk). Co więcej, będzie to debiut w światowej elicie 16 drużyn, wśród których – po raz pierwszy w historii – znalazła się też reprezentacja Polski i będzie walczyć o awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Debiut Huberta to efekt zmian w składzie, jakich dokonał kapitan reprezentacji Polski Radosław Szymanik. Kontuzjowanego Jerzego Janowicza zastąpi Michał Przysiężny, a w miejsce Kamila Majchrzaka zagra Hubert Hurkacz. W grze deblowej reprezentować nasz kraj będą Łukasz Kubot i Marcin Matkowski.

Michał Przysiężny, który stał się bohaterem decydującego o awansie do Grupy Światowej meczu, jeszcze w obecnym sezonie nie miał okazji zaprezentować się na kortach, bo leczył kontuzję. Z tego powodu nie zagrał m.in. w challengerze Wrocław Open 2016. Po treningach w Gdańsku kapitan Polski zdecydował się, że miejsce Kamila Majchrzaka, którego styl gry lepiej się sprawdza na wolnej nawierzchni, powoła Huberta Hurkacza. 19-letni wrocławianin dysponuje bardzo dobrym podaniem, co powinno być jego atutem na szybkim korcie w Gdańsku.

Polska – Argentyna – Grupa Światowa Pucharu Davisa (4-6 marca, Ergo Arena Gdańsk)

Piątek, godz. 14.30
Michał Przysiężny (318. ATP) – Guido Pella (42. ATP)
Hubert Hurkacz (602. ATP) – Leonardo Mayer (41. ATP)

Sobota, godz. 13
Łukasz Kubot (28. ATP w deblu)/Marcin Matkowski (15. ATP) – Carlos Berlocq (112. ATP)/Renzo Olivo (187. ATP)

Niedziela, godz. 12
Michał Przysiężny (318. ATP) – Leonardo Mayer (41. ATP)
Hubert Hurkacz (602. ATP) – Guido Pella (42. ATP)

Transmisja w TVP Sport